Aktualijos

Didžioji Vladimiro Putino spaudos konferencija-2020

Pinterest LinkedIn Tumblr

2020 m. gruodžio 17 d. Rusijos Prezidentas Vladimiras Putinas surengs savo Didžiąją kasmetinę spaudos konferenciją. Renginio pradžia numatyta 12 val. Maskvos laiku. (Lietuvos laiku – 11 val.)
Renginys bus tiesiogiai transliuojamas per Rusijos televizijos kanalus „Rossija 1“, „Rossija 24“, „Pervyj kanal“, NTV ir MIR, taip pat radijo stotis „Majak“, „Vesti FM“ ir „Radio Rossii“.
Tai unikalus renginys, kurį sugeba daryti tik vienas  valstybės vadovas pasaulyje – Rusijos Federacijos Prezidentas Vladimiras Putinas. Nei vienas kitas valstybės vadovas pasaulyje, joks JAV, Didžiosios Britanijos bankų, transnacionalinių korporacijų statytinis, jokia JAV-NATO “laisvų” kolonijų marionetė nesugeba tiesioginio eterio metu atsakinėti į atvirus, labai netikėtus piliečių ir žurnalistų klausimus , kaip tai daro V.Putinas – aiškiai, konkrečiai, išsamiai, sąžiningai. Tiesioginiame eteryje, kuris neretai tęsiasi 5 valandas. Laisvos ir demokratiškos Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tai daro kasmet jau 15 metų iš eilės. Nes jis, pirma, yra savo tautos pripažintas nacionalinis lyderis, antra, jis puikiai žino padėtį savo šalyje ir užsienyje, kadangi jis  tarnauja savo valstybei, o ne ją valdo, trečia, jis yra savo laisvos ir demokratiškos šalies patriotas, ketvirta, jis yra tiesiog padorus, garbingas žmogus, sąžiningas politikas. Visų šių savybių neturintys “laisvojo” Vakarų pasaulio lyderiai negali surengti panašios konferencijos jau vien todėl, kad gali tiesiog susipainioti savo nuolatinio kasdienio melo pinklėse, demaskuoti save , demaskuoti savo antiliaudinių režimų nusikalstamą veiklą. Todėl “laisvojo” pasaulio “lyderiai” mieliau meluoja iš lapelio pagal iš anksto paruoštus atsakymus į suderintus klausimus, bet koks netikėtas klausimas “demokratišką” Vakarų melagį išmuša iš vėžių, pastato į nemalonią padėtį būti čia pat demaskuotu, todėl tiesioginių spaudos konferencijų metu Vakaruose galima tikėtis tik Dženifer Psaki idiotizmo protrūkio. Kas taip pat, sutikite, linksmina ir dėsningai devalvuoja liberalios “demokratijos” fašistinę esmę. 

Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas anksčiau yra minėjęs, kad šį kartą renginys vyks su kito tradicinio formato -„tiesioginės linijos“ – elementais, tai yra ne tik žurnalistai, bet ir paprasti Rusijos piliečiai galės kreiptis tiesiogiai į valstybės vadovą su jiems aktualiais klausimais. Yra malonu žiūrėti, kai paprastas Rusijos pilietis užduoda klausimą valstybės vadovui, ir spaudos konferencijai dar nepasibaigus yra pranešama, kad šio piliečio problema jau išspręsta. “Laisvajame” pasaulyje, Lietuvoje ypač, paprastas žmogeliukas su savo nuoskauda dėl valdžiagyvių korupcijos prasitąsys teismuose 4-5 metus, kad sužinotų, jog jis pats dėl visko yra kaltas ir skolingas visiems.

Rusijos piliečiai savo klausimus gali užduoti ne tik paskambinę “karštos linijos” telefonu, bet ir per mobiliąsias programas. Pranešimų, klausimų priėmimo centras savo darbą pradėjo gruodžio 6 d.

Didžioji dauguma klausimų yra susiję su socialinėmis problemomis – pensijomis, atlyginimais, pašalpomis, pranešė Pirmasis kanalas. Daug klausimų yra susiję su COVID-19 pandemija, skiepais ir medicinos pagalba.

Spaudos konferencijoje su Rusijos prezidentu V. Putinu be Rusijos žurnalistų ketina dalyvauti stambiausių užsienio leidinių korespondentai – „Al Arabiya“, „Bloomberg“, AFP, „The Daily Telegraph“, BBC ir kt.

COVID-19 pandemija ir atitinkami karantino apribojimai padarė savo korekcijas tiesioginei V.Putino spaudos konferencijos formatui – ji šį kartą vyks online režimu. Spaudos konferencijos metu V.Putinas bus savo rezidencijoje Novo-Ogareve Maskvoje, tačiau matys bei girdės visus, kurie jam užduoda klausimus.

Tarptautinės prekybos centre Maskvoje dirbs federalinės ir užsienio žiniasklaidos žurnalistai. Regionų žurnalistai, kurių daugelis ankstesniais metais atvykdavo į sostinę, šį kartą turės galimybę pabendrauti su valstybės vadovu neišvykdami iš savo regiono ar federalinės apygardos. Jiems renginio organizatoriai sukūrė aikšteles Tuloje, Sankt Peterburge, Rostove prie Dono, Stavropolyje, Nižnij Novgorode, Jekaterinburge, Novosibirske ir Vladivostoke. Iš viso į spaudos konferenciją buvo akredituoti 774 žurnalistai, iš jų 237 dirbs TPC.

Regioniniuose spaudos centruose žiniasklaidos atstovai pradeda rinktis likus 2,5-3 valandoms iki spaudos konferencijos pradžios. Sostinės TPC, kur susirinks maždaug trečdalis visų akredituotų žurnalistų, jų prašoma atvykti 3,5 val. iki renginio pradžios, tačiau tai taikoma televizijos kanalų filmavimo grupėms ir fotožurnalistams. Tolimųjų Rytų žurnalistams spaudos konferencija vyks jau vakare. Jie susirinks „Rostelecom“ skyriuje Vladivostoke iki 18:00 vietos laiku, kad 19:00 (kai Maskvoje bus vidurdienis) jie galėtų bendrauti su prezidentu.

Jau keletą metų Rusijos valstybės vadovo spaudos tarnyba prašo per spaudos konferenciją nenaudoti didesnių nei A4 (210 mmx297 mm) plakatų, nes tai trukdo fotografų ir operatorių darbui. Televizijos žurnalistams patariama nenaudoti radijo mikrofonų ir kitų radijo sistemų, kurios sukelia techninius trukdžius, o fotografams leidžiama dirbti su blykste tik per pirmąsias 10 spaudos konferencijos minučių.

Vidurdienį prasidėsiantį renginį tiesiogiai transliuos televizijos kanalai „Russia-1“, „Russia-24“, „Channel One“, NTV ir „Mir“, taip pat radijo stotys „Mayak“, „Vesti FM“ ir „Radio Rossii“. Surdo vertimas bus vykdomas tiesiogiai Rusijos viešosios televizijos (OTR) televizijos kanale, taip pat OTR svetainėje. Tarptautinės prekybos centre spaudos konferencija taip pat bus verčiama į anglų, prancūzų ir vokiečių kalbas.
Nors televizijos kanalai spaudos konferencijos transliacijai savo programose numatė tris valandas, jos trukmę nuspėti neįmanoma. Rusijos prezidento sekretorius spaudai Dmitrijus Peskovas tik pažymėjo, kad valstybės vadovo spaudos konferencija bus labai ilgas ir labai turiningas renginys.

Write A Comment