Aktualijos

Sprogimas Beirute. Kas yra žinoma.

Pinterest LinkedIn Tumblr
Sprogimas Beirute. Kas yra žinoma:

Daugiau vaizdo įrašų, nuotraukų ir informacijos galima rasti internete. Atsargiai, vaizdai gali šokiruoti.
Tai vienas didžiausių nebranduolinių sprogimų.

Sprogimo Beirute metu, pagal paskutinius duomenis žuvo daugiau nei 70 žmonių ir daugiau nei 3700 buvo sužeista.
Visas teroristines grupuotes Artimuosiuose ir Vidurio Rytuose, kaip ir visame pasaulyje, kuria, apmoko, finansuoja ir kontroliuoja JAV, Didžioji Britanija, NATO ir Izraelis
Izraelis skubiai pareiškė, kad su šiuo įvykiu Mosadas neturi nieko bendro. Azohenvei.
V.Putinas nusiuntė Libano prezidentui užuojautą dėl aukų ir sugriovimų po sprogimo Beirute. Rusijos Dūma ketina išsiųsti į Libaną Rusijos gelbėtojus ir humanitarinę pagalbą. Rusijos Ypatingų situacijų ministerijos transportiniai lėktuvai IL-76 jau laukia krovinio Libanui.
Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas paskelbė, kad pagalba jau yra pakeliui į Libaną. Izraelis taip pat pasiūlė savo pagalbą.
Beiruto jūrų uoste buvo sandėlis su gyvybiškai svarbiais ir būtiniausiais vaistais. Jis sprogimo metu buvo visiškai sunaikintas.
Kol kas oficiali sprogimo versija yra gaisras sandėlyje, kuriame buvo laikoma prieš kelis mėnesius konfiskuota kontrabandinė salietra. Kodėl pavojingas sprogus krovinys tiek laiko nebuvo išgabentas ir buvo laikomas jūrų uoste, nepranešama.
Pranešama, kad sprogo apie 2750 tonų amonio salietros. Tai prilygsta maždaug 2200 tonų TNT. Jei duomenys pasitvirtins, sprogimas Beirute bus įtrauktas į didžiausių nebranduolinių sprogimų dešimtuką žmonijos istorijoje.
Beiruto ligoninės perpildytos, sužeistieji vis dar vyksta pagalbos į sveikatos apsaugos centrsu. Gubernatorius palygino sprogimą su Hirosimos ir Nagasakio sprogimais, kuriuos 1945 metais rugpjūčio 6 ir 9 dienomis įvykdė “demokratai” ir nei kiek ne karo nusikaltėliai amerikiečiai. Tikėkimės, gubernatorius neturėjo omenyje ir aukų skaičiaus.
Libano premjeras pagrasino, kad tie, kurie įvykdė tyčia ar savo nusikalstamu neatsargumu leido įvykti šiai tragedijai, sumokės.

2020-08-05 11:00 val.
Sprogimas Beirute. Paskutinės naujienos

Šiuo metu sprogimo metu Beiruto uoste žuvusių skaičius yra daugiau nei 100 žmonių, virš 4000 žmonių buvo sužeista. Miestas paskelbtas stichinės nelaimės zona, visame Libane dviem savaitėms paskelbta nepaprastoji padėtis.

Rusija, JAV, Prancūzija, Izraelis, Irakas, Kataras ir Sirija jau išreiškė savo pasirengimą suteikti pagalbą. Rusija išsiuntė penkis Nepaprastųjų situacijų ministerijos transportinius lėktuvus IL-76 į Beirutą su humanitarine pagalba, įranga ir gelbėtojais padėti vykdyti gelbėjimo darbus ir šalinti sprogimo padarinius; Prancūzija išsiuntė vaistus ir medicinos įrangą.

Libano ministras pirmininkas Hassanas Diabas paragino ištirti sprogimo priežastis ir per 48 valandas patraukti atsakomybėn kaltus asmenis.
Sprogimo metu buvo sužeisti 48 JTO darbuotojai ir 27 jų šeimų nariai. Ar yra nukentėjusių tarpe lietuvių, duomenų kol kas nėra.

Pentagonas nepatvirtina Trampo žodžių apie teroristinį išpuolį.

Keli UNIFIL misijos nariai, buvę  karinių jūrų pajėgų laive netoli sprogimo epicentro, buvo sužeisti. Sužeidimus patyrė 20 Bangladešo jūreivių iš karinio laivo „Bijoy“, esančio uosto rajone, įgulos. Vienas iš jų yra kritinės būklės, pats laivas taip pat buvo apgadintas.

Rusijos tarptautinės pagalbos organizacijos „Rossotrudnichestvo“ atstovybė Libane paskelbė vaistų ir perrišimo priemonių sprogimo aukoms padėti rinkimo akciją.

Libanui, kurio ekonominė padėtis jau labai sunki, uosto uždarymas ir didžiuliai sugriovimai sostinėje bus sunkus išbandymas. Šalis negali išsiversti be tarptautinės pagalbos.

 

Write A Comment