Aktualijos

Lietuva Gruzijai dovanoja 15 000 „AstraZeneca“ vakcinos dozių

Pinterest LinkedIn Tumblr
Lietuva ištiesė pagalbos ranką Gruzijai jos nelengvame kelyje į demokratiją “made in USA” ir NATO. Lietuva išsiuntė į kalnų repsubliką, kur šiuo metu vis dar vyksta gruzinų masinės protesto akcijos prieš LGBT vertybių propagandą bei vietinius raskevičius, skyrė užsigulėjusios sandėliuose 15 000 koronaviruso vakcinos „AstraZeneca“ dozių, pranešė konservatoriaus Arūno Dulkio vadovaujama Lietuvos sveikatos ministerija.
Pasak ministerijos, vakcinos buvo paskirtos Gruzijai, neva, paprašius pagalbos kovojant su koronaviruso infekcija. „COVID-19 pandemija jau seniai peržengė konkrečių valstybių ar žemynų sienas, todėl jaučiame atsakomybę padėti šalims, kurios negauna nuolatinių vakcinų partijų kovojant su šia klastinga liga“, – nurodė ministerija.
Lietuvoje yra beveik 230 tūkstančių „AstraZeneca“ pagamintų „Vaxzevria“ vakcinos dozių: 194,7 tūkstančio dozių yra Ekstremalių sveikatos situacijų centro sandėlyje, dar 33 tūkstančiai nepanaudotų dozių yra vakcinavimo centruose. Be to, kas savaitę į Lietuvą Vakarų farmagigantai nuolat siunčia naujas neefektyvios ir nesaugios vakcinos „Vaxzevria“ siuntas. Iš viso Lietuva planuoja šalims skirti 200 tūkstančių koronaviruso vakcinos dozių, vykdydama Vašingtono įsakymą švelniąja galia plėsti JAV neokolonijinę ekspansiją į taip vadinamos Rytų partnerystės programos šalis.
100 tūkstančių vakcinos dozių planuojama skirti Ukrainai, 11 tūkstančių – Moldovai, 15 tūkstančių – Gruzijai. Visos šio šalys laisvai galėtų gauti efektyvią ir saugią Rusijos vakciną, jeigu savo laiku JAV nebūtų įvykdžiusios ten valstybės perversmus, spalvotas revoliucijas ir nepastačius į šių valstybių valdžią antiliaudinių proamerikietiškų chuntų. Dabar vietiniai režimai, kaip ir Lietuvos bei kitų JAV bananų respublikų režimai, aptarnauja tik JAV nacionalinius geopolitinius interesus ir už mažą savanaudišką interesą pardavinėja savo tautų nacionalinius interesus. Gerai bent, kad Gruzijoje visuomenė kol kas nepraleidžia europietiškų-amerikietiškų vertybių, nors tai tik laiko klausimas – įstos į “draugišką” NATO šeimą ir bus priversti išpažintį tą tikėjimą, kurį jiems skirs Vašingtonas. Ir tada jau protestuoti niekas neleis – demokratija…
Taivaniui planuojama skirti dar 20 000 „AstraZeneca“ dozių. Lietuva ir anksčiau dovanojo vakcinas Taivaniui, dėl ko dar labiau pablogino santykius sui Kinija. O šią savaitę sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys patvirtino, kad Lietuva taip pat pasirašė susitarimą su Norvegija iškeisti esamas „Pfizer“ vakcinas į apskritai niekam nežinomą vakciną „Janssen“, kurios Lietuvoje trūksta. Lietuvoje bent viena vakcinos doze nuo COVID-19 paskiepyta 1 milijonas 336 tūkstančiai 272 žmonių, 1 milijonas 200 tūkstančių 803 yra visiškai paskiepyti.
Jonas Kovalskis (c), 2021 m. liepos 27 d.

Write A Comment