Istorinė tiesa

1945 metais kovo 10 d. JAV sudegino Japonijos sostinę Tokiją

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pirmasis masinis kiliminis bombardavimas, naudojant įprastas priemones, buvo įvykdytas prieš Tokiją 1945 m. naktį iš  kovo 9 d. į  kovo 10 d. Šis bombardavimas sukėlė didžiausius sugriovimus mieste per visą karų istoriją. Tada Tokijuje sudegė apie 41 kvadratinio kilometro pločio miesto zoną. Žuvo maždaug 120 000 japonų. Tai buvo didžiausi nuostoliai, kilę Japonijoje dėl JAV karo nusikaltėlių vykdytų miestų kiliminio bombardavimo.

Apanglėję civilių gyventojų lavonai Tokijo voliojosi gatvėse po JAV oro antpuolio 1945 metų kovo 10 dieną. 300 B-29 bombonešių numetė 1700 tonų padegamųjų bombų ant Japonijos didžiausio miesto. Šis JAV KOP oro antpuolis, kuriam, kaip ir visiems kitiems,vadovavo JAV karo nusikaltėlis generolas Kertis Lemėjus, buvo pats žiauriausias per visą Antrąjį Pasaulinį karą.

Tokijo bombardavimas

Vėliau 1945 m. vasarą JAV karinės oro pajėgos vykdė vieną iš intensyviausių miestų naikinimo kampaniją pasaulio istorijoje. Japonijoje buvo JAV subombarduoti 68 miestai ir visi jie buvo iš dalies arba visiškai sunaikinti. Maždaug 1,7 milijono žmonių liko be stogo virš galvos, 900 000 žmonių žuvo ir 1,3 mln buvo sužeisti. 66 aviacijos antskrydžių metu buvo naudojami įprastiniai ginklai, du miestai buvo sudeginti panaudojus atomines bombas. Žala, kurią padarė aviacijos smūgiai naudojant nebranduolinius ginklus, buvo milžiniška. Visa vasarą kiekvieną naktį Japonijos miestai buvo  sprogdinami ir deginami JAV aviacijos.

Mes dažnai įsivaizduojame, kad Hirosimos bombardavimas buvo žymiai baisesnis. Mes manome, kad mirčių skaičius viršija visas ribas. Bet jei mes sudarytume žuvusių žmonių visuose 68 Japonijos miestuose, kuriuos bombardavo JAV oro pajėgos 1945 vasarą, lentelę, tampa aišku, kad Hirosima pagal žuvusių civilių gyventojų skaičių yra antroje vietoje. Jei palyginsime sugriautų miestų plotą, tai Hirosima yra ketvirta. Jei palyginti miestų sugriovimų procentą, Hirosima bus 17 vietoje.

Matome, JAV „demokratai“ miestus, šalis paversdavo dykynėmis ir civilius gyventojus šimtais tūkstančių žudydavo ir be atominės bombos efektyviai. O šiandien jie pažengė dar toliau. Šiais laikais jie įvykdo šalyje sąjūdį, maidaną, atveda į valdžią korumpuotą nacistinę kliką, kurios vadovaujama tauta sunaikina savo valstybę ir susinaikina pati, prieš tai atidavusi savo valstybę JAV, JK kolonizatoriams mainais už Vakarų teikiamą „pagalbą“ ginklais. Nieko asmeniško, tik verslas.

Jonas Kovalskis, 2024-03-10

Write A Comment